Díky Vám jsme rozdělili:
15 364 700 KČ

Pomáháme mladým v boji s rakovinou

Pomáháme mladým lidem, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na vlastní nohy.
Příjemcům naší pomoci říkáme důvěrně “BUBLINY” a ke každému z jejich příběhů přistupujeme osobně. Protože každý, kdo se na nás obrátí, je pro nás jedinečný.
Vážíme si jakékoliv vaší pomoci.

CO SE U NÁS DĚJE

číst více
Nafoukněme hřiště v nemocnici Motol společně přes DONIO!

11. 11. 2021

Nafoukněme hřiště v nemocnici Motol společně přes DONIO!

Právě se nastartovala sbírka přes portál DONIO na novou terapeutickou zahradu v nemocnici Motol. Přidejte se a pomozte nám a motolským pacientům, aby jim tam bylo lépe a čas utíkal o něco rychleji!

Přes 20 000 dětských a dospívajících pacientů z celé České republiky navštíví každý rok motolskou dětskou nemocnicí. To je asi stejně jako počet obyvatel Kutné Hory. A my teď pro ně vylepšujeme terapeutickou zahradu, díky které bude pobyt v nemocnici o něco snesitelnější, radostnější, barevnější. Část už máme hotovou, se zbytkem bychom ale potřebovali pomoct. Přidáte se k nám a přifouknete s námi tuhle růžovou bublinu?

PŘÍBĚH MOTOLSKÉHO HŘIŠTĚ
Vizi postavit terapeutické hřiště měl zakladatel oboru dětské onkologie pan profesor Josef Koutecký již v 70. letech, jeho zásluhou tak vznikl první venkovní herní koutek v areálu nemocničního zařízení.
V roce 2014 jsme s Pink Bubble na tento úžasný počin navázali díky panu primáři Komrskovi a na stejném místě jsme vybudovali rozsáhlou terapeutickou zahradu.
Po sedmi letech, kdy na zahradě nabíraly síly tisíce dětí, nastal čas na kompletní rekonstrukci a spoustu zlepšení.
První fázi, tu pro malé pacienty, jsme úspěšně dokončili teď v říjnu položením bezpečnostního dopadového povrchu s parádním designem od výtvarníka Lukáše Urbánka.
A v plánu toho máme mnohem víc: rozšířit možnosti relaxace pro malé pacienty (i ty hendikepované), vybudovat odpočinkovou zónu pro jejich rodiny, vysadit zeleň, zajistit tolik potřebný stín a spoustu dalšího. Projektová dokumentace už je hotová a pokud vše půjde dobře, hřiště dostane úplně nový kabát už na jaře roku 2022.

PROČ JE HŘIŠTĚ DŮLEŽITÉ?
Terapeutická zahrada bude nadále sloužit hlavně dlouhodobě hospitalizovaným dětem a teenagerům. Ať už těm z onkologie, neurologie, pediatrie, ortopedie, pacienty na dialýze, po transplantacích, po úrazech, chronicky nemocným. A využijí ho samozřejmě i děti ošetřené ambulantně. Zahrada nabízí motolským marodům kousek živé přírody hned za oknem nemocničního pokoje. Chvilky strávené v hezkém prostředí, kde se mohou proběhnout, protáhnout, nadechnout ve stínu stromů a aspoň na chvilku zapomenout na to, že jsou v nemocnici.

CELÝ PROJEKT TERAPEUTICKÉ ZAHRADY jsme rozdělili do ČTYŘ tematických sbírek podle toho, co dětem a jejich rodinám přinesou.
První sbírka "NECHME DĚTI HRÁT (I V NEMOCNICI)“ nám umožní vybudovat v areálu terapeutické zahrady několik sportovních stanovišť:
• Petanquové hřiště - nenáročný sport, který je vhodný i pro vozíčkáře
• Stolní tenis - hra pro všechny starší pacienty, chodící i jezdící
• Venkovní fitness - aerobní cvičení, nenáročné, vhodné k protažení a uvolnění svalů
• Šachy a člověče nezlob se - jedna klidná a jedna trochu méně klidná hra pro malé i velké
• Dva herní prvky pro malé pacienty - houpací hnízdo a teepee se skluzavkou

Pomůžete nám náš sen, naši růžovou bublinu nafouknout?

NAFOUKNĚME HŘIŠTĚ SPOLEČNĚ!
MOC DĚKUJEME!

číst více
Tradiční bazar v Ulitě

21. 10. 2021

Tradiční bazar v Ulitě

Již podruhé se úžasná parta pořadatelů a dobrovolnic, která stojí za oblíbeným tradičním bazárkem oblečení v DDM Prahy 3 – Ulita, rozhodla, že svým výtěžkem podpoří jedno z přání našich statečných Bublinek, které se potýkají s onkologickým onemocněním.

Neuvěřitelná částka 15.200 Kč, která se nashromáždila z provizí z prodejů, registračních poplatků prodejců, vstupného, prodeje charity a dobrovolných příspěvků štědrých návštěvníků bazaru, putuje na účet 15-ti leté Francisky. Ta si přeje dospěláckou tříkolku s elektrickým pohonem a nyní jí už do splnění jejího přání zbývá doslova jen pár korun!

Návštěvníci si na bazaru mohli zakoupit i merch nadačního fondu, který "přisypal" do sbírkové pokladničky dalších 12.410 Kč.

Radujeme se z celého srdce nejen z krásné finanční podpory, ale také z toho, že se povědomí o Pink Bubble díky této akci šíří celým pražským Žižkovem.

Děkujeme všem, kdo na bazárku pracují s tím největším nasazením a bez nároku na honorář (včetně naší Martinky M.), Ulitě za poskytnutí prostor pouze za symbolický pronájem a každému, kdo se na podpoře naší „růžové bubliny“ jakkoliv podílel.
Kromě potěšení z nákupu parádních „ulovených kousků“ si tak návštěvníci odnášeli i hřejivý pocit dobročinnosti a pomoci druhým – a ten je k nezaplacení...

Tak co, můžeme se na jaře těšit na bazárku i na vás? ;-)

číst více
Veřejná sbírka SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ

15. 10. 2021

Veřejná sbírka SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ

S radostí vám oznamujeme, že máme schválené vyúčtování veřejné sbírky "SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ" za uplynulých dvanáct měsíců.
.
Za toto období jsme spolu s vámi splnili přání BUBLINÁM - mladým onkologickým pacientům do 30 let v CELKOVÉ HODNOTĚ 1.994.918,- Kč!!!
OBROVSKÉ PODĚKOVÁNÍ patří všem našim dárcům za jejich dechberoucí podporu!!!
A velké DÍKY letí také našim pravidelným podporovatelům, kterým neunikne snad skoro žádné přání našich Bublinek a pravidelně nákou kačku pošlou a také komentujou naše příspěvky, čímž vysílají pozitivnív vlnu všem.
Velmi nás vaše podpora těší i obzvlášť v době Covidu, to jsme získali pocit opravdové semknutosti a radosti.
.
Také stojí za velkou zmínku, že oproti minulému období jsme potěšili o dvacetpět Bublinek více a přispěli jste na jejich přání o JEDEN MILION a kousek korun navíc, což je neuvěřitelné a vy všichni naši dobrodinci - DĚKUJEME !!!
Vy jste prostě neuvěřitelní a my jsme štastní, že vás máme!
.
Bára, Karolína, Tereza, Martin, Samuel, Žaneta, Leo, Maruška, Kamil, Laura, Adam, Matěj, Blanka a další a další......
Tohle je jen část Bublin, kterým jste splnili jejich přání či sen a vykouzlili jim úsměv na tváři a pomohli jim v situaci, kdy to moc potřebovali!
Děkujeme vám i jejich jménem.
.
Máváme vám a přejeme krásný slunečný den!
My ho takový díky vám mít budeme.
Váš Pink Bubble Gang

číst více
Marks & Spencer slaví !

29. 9. 2021

Marks & Spencer slaví !

Marks & Spencer slaví již 25 let v České republice.
A přestože by měli dárky dostávat, rozdávají je oni!
Třeba minulé Vánoce prodejem svých výrobků podpořili několik charitativních organizací v několika městech. A "naše Praha a Liberec" nakonec vynesli neuvěřitelných 200tisíc korun!
.
Minulý týden tato světoznámá značka své výročí i náležitě oslavila a náš růžový gang byl u toho. V zahradách britského velvyslanectví se konala M&S Fashion Show, na kterou se můžete podívat i vy na tomto odkazu.
Děkujeme za pozvání marketingové ředitelce Heleně Vyhnánkové a celému týmu, že nás mají rádi.
A pozor na této fajn akci jsme se dozvěděli, že nás zřejmě podpoří letos zase!!!
.
DĚKUJEME vám, jste prostě úžasní!

Nadační fond Pink Bubble je nezisková organizace.
Pokud nám chcete pomoci, kontaktujte nás, rádi se s vámi poznáme.
I malá pomoc je pomoc. Díky!

JAK POMÁHÁME?

 • ZÁŽITKY

  ZÁŽITKY

  Drobné aktivity a radosti, které by v době léčby a rekonvalescence mohly pacienty rozptýlit, posílit jejich naději a optimismus.

 • POMŮCKY

  POMŮCKY

  Příspěvky na zdravotnické, rehabilitační či pohybové pomůcky a služby, které usnadňují léčbu a život po jejím ukončení.

 • VLASTNÍ ŽIVOT

  VLASTNÍ ŽIVOT

  Podpora školou povinných při studiu v nemocnici i v domácí léčbě. Rekvalifikační kurzy, brigády, školení - šance pro slečny a mladé muže postavit se po ukončení léčby opět na vlastní nohy.

 • SPLNĚNÁ PŘÁNÍ

  SPLNĚNÁ PŘÁNÍ

  Plnění osobních přání, která jsou velmi rozmanitá: od elektroniky přes potřeby k volnočasovým aktivitám či ke studiu až po kulturní nebo společenské zážitky.

NAFOUKNĚTE BUBLINU - SPLŇTE PŘÁNÍ

MŮŽETE SPLNIT (3 v hodnotě 106 000 Kč)
SPLNĚNÁ PŘÁNÍ (288 v hodnotě 7 973 660 Kč)
ramecek
51
%

Grafický tablet

Anna K. (14 let)

Dobrý den, jmenuji se Anna a je mi 14 let. Jsem spíš samotářka, proto jsem ve chvíli, kdy mi byla diagnostikována rakovina - Hodgkinův lymfom, neměla v okolí moc kamarádů ani podpory. Celé léto jsem strávila léčbou, byla jsem na operaci i chemoterapiích.

ramecek
38
%

Roční adopce medvěda v ZOO

Eliška K. (10 let)

Ahoj lidičky, já jsem Eliška a brzy mi bude 10 let. Začátkem prázdnin jsme zjistili, že jsem vážně nemocná - našli mi onkologické onemocnění v hlavě. Léčba je pěkně ošklivá a taky dlouhá a proto budu potřebovat, až se uzdravím, hodně chodit na procházky a na čerstvý vzduch. Miluju medvědy z celého srdce, ale rodiče mi ho, nevím proč, nechtějí dovolit :-).

ramecek
9
%

Akordeon

David Š. (20 let)

Dobrý den, jmenuji se David, je mi 20 let, pocházím z Písku a studuji na hudební konzervatoři obor klavír. Žiju s babičkou, která mě vychovala. Odmala miluju hudbu. Je pro mne všechno! Je to takový můj lék. Kromě toho, že studuji klasickou hudbu, hraji také v kapele, kterou vede můj táta.

ramecek
100
%

NOTEBOOK

Viktor (15 let)

Ahoj. Ještě nedávno jsem hrával závodně tenis, jenže teď je mým největším soupeřem cosi, co se jmenuje osteosarkom. Bojuju s ním od ledna a snad si vedu dobře.

ramecek
100
%

Sušička na prádlo

Monika P. (27 let)

Jmenuji se Monika, zanedlouho mi bude 27 let a mám rakovinu prsu. Na Nový rok se mi narodil můj největší poklad, dcera Nelinka. Když jsem ji kojila, tak jsem si preventivně hlídala ňadra kvůli zánětu. Netrvalo dlouho a přišlo to, co žádná žena nechce prožít. Našla jsem si bulku.

ramecek
100
%

FERRARI PLAY STATION 3

Martin M. (10 let)

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o splnění přání mému synovi. Moc by si přál volant Ferrari Play Station 3. Po půlročním tápání s bolavou rukou jsme se dostali v prosinci 2013 do Motola a závěr byl šokující - Ewingův sarkom, nádor v kosti.

ramecek
100
%

notebook

Zdeněk P. (17 let)

Jmenuji se Zdeněk Prokeš a jsem z Teplic. Na Nový rok mi bude 17. Hraji závodně stolní tenis a jsem velkým fotbalovým fanouškem. Letos na jaře jsem onemocněl rakovinou, musel jsem se podrobit operaci a chemoterapiím.

Léčíš se, nebo se právě zotavuješ?
Chceš poznat nové přátele, společně se zasmát, zažít nové věci?
Jsme tady pro tebe. Zavolej nebo napiš.

GALERIE

 • 10. ročník Pink Bubble Charity Golf 2021

  DĚKUJEME všem hráčům a patronům za podporu na našem výročním desátém charitativní golfu v Beroun Golf Club.
  Také MOC DĚKUJEME všem dárcům, kteří vložili ceny do naší každoroční tomboly, protože bez ní by to nebylo to správné zakončení turnaje!
  Díky vám všem se nám podařilo vybrat částku 449.900,- korun.
  Tentokrát prostředky získané během turnaje pomohou zrealizovat další z našich ozdravných pobytů a zároveň se budou velkou měrou podílet na revitalizaci terapeutické zahrady ve FN Motol, která je hojně využívána právě malými i většími pacienty nejen z hemato-onkologické kliniky.
  A těšíme se už na příští ročník, který se odehraje 9.9.2022... Přihlašte se i vy...!:-)

 • Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

  Oficiální šampaňské 55. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Moët & Chandon již tradičně přináší do festivalového života rituál hollywoodských hvězd, oblíbenou filantropickou iniciativu „Toast for a Cause,“ tedy „Přípitek na dobrou věc“.
  Úvodního přípitku se symbolicky ujal prezident festivalu Jiří Bartoška s Martinou Šmukovou, modelkou a patronkou neziskové organizace Pink Bubble.

  A můžeme vám s radostí oznámit, že celkový výtěžek nakonec činil neuvěřitelných 801.970,- Kč !!!
  DĚKUJEME Moët & Chandon, všem návštěvníkům a také velkorysému dárci, který vydražil zlatou láhev pěnivého moku (láhev podepsalo spousta slavných jmen filmového plátna a showbyznysu vč. zahraničních hostů jako Johna Deppa, Ethana Hawka a dokonce Michaela Caine, kteří přijeli karlovarský festival navštívit!).

 • Den dětské onkologie 2020

  Den dětské onkologie pořádá MUDr. Lucie Hrdličková ze sdružení HAIMA CZ a projekt Můj nový život.
  Je to hezký způsob, jak dát světu vědět o starostech i radostech malých pacientů, a taky o pokroku v léčbě.
  I o tom, že kolem mladých onkologických marodů se pohybuje spousta skvělých lidí a kvalitních organizací. Je fajn, že si navzájem držíme palce, a když je potřeba, bez problémů spojíme síly.
  Dnes jsme se potkali s Šance Olomouc, Nové Háro, Můj nový život, Zlatá rybka a
  Nadační fond Šance onkoláčkům.
  Bylo by sice lepší, kdybychom se neměli o koho se starat:-), ale do té doby aspoň uděláme všechno možný, aby měli mladí onko-pacienti co nejvíc důvodů se smát!

  Děkujeme za tento projekt!

 • Pink Bubble Charity Golf 2020

  DĚKUJEME všem flightům a všem hráčům za podporu na našem charitativní turnaji v Beroun Golf Clubu.
  Díky vám všem se nám podařilo vybrat rekordní částku 646.000,- korun, která beze zbytku poputuje na další projekty Pink Bubble pro naše Bublinky.
  Jste úžasní, jste skvělí a my vám posíláme obrovskou bublinu radosti a štěstí.
  Vaší podpory si moc vážíme!

  Vaše Bubliny

 • KUPTE SI KULICHA

  Naše úžasná ambasadorka Ivanka Chvátalová upletla krásné hebké kulichy. Pro spolupráci nadchla Timurky a taky kamarádku Vendulku Šafránkovou. Tyhle dvě paní Kadrnožkový uštrikovaly 50 čepic v deseti barvách. Vybrat si můžete ze dvou velikostí (ohrnovací za 1555 Kč a menší jednoduchou za 1333 Kč), celý výtěžek poputuje na účet veřejné sbírky Pink Bubble a pomůže k radosti dalším Bublinkám. Máte-li zájem,  napište si prosím k nám na bublina@pinkbubble.cz. My vám kulíška zabalíme a hned po zaplacení odešleme na vaši adresu :-).

  Vybírat si můžete už od 26. 10. na e-shopu Timoure et Group, objednávat je ale potřeba u nás. Slibujeme, že se pokusíme proces zjednodušit, do té doby vám moc děkujeme za přízeň a těšíme se na vaše objednávky!

KALENDÁŘ AKCÍ

leftbuttonmine
rightbuttonmine

DĚKUJEME