Díky Vám jsme rozdělili:
15 364 700 KČ

Pomáháme mladým v boji s rakovinou

Podporujeme děti a mladé lidi, kterým život zkomplikovalo onkologické onemocnění. Dospívání je náročné samo o sobě a nádorové onemocnění znamená velkou zátěž navíc. Pro tělo i pro citlivou duši. Byli bychom rádi, kdyby nejen malé, ale i starší a čerstvě dospělé „děti“ věděly, že se mají o koho opřít ve chvílích, kdy hledají oporu. Ať už je to v průběhu léčby, v době rekonvalescence nebo při následném návratu do každodenního života.

JAK POMÁHÁME?

 • ZÁŽITKY

  ZÁŽITKY

  Drobné aktivity a radosti, které by v době léčby a rekonvalescence mohly pacienty rozptýlit, posílit jejich naději a optimismus.

 • POMŮCKY

  POMŮCKY

  Příspěvky na zdravotnické, rehabilitační či pohybové pomůcky a služby, které usnadňují léčbu a život po jejím ukončení.

 • VLASTNÍ ŽIVOT

  VLASTNÍ ŽIVOT

  Podpora školou povinných při studiu v nemocnici i v domácí léčbě. Rekvalifikační kurzy, brigády, školení - šance pro slečny a mladé muže postavit se po ukončení léčby opět na vlastní nohy.

 • SPLNĚNÁ PŘÁNÍ

  SPLNĚNÁ PŘÁNÍ

  Plnění osobních přání, která jsou velmi rozmanitá: od elektroniky přes potřeby k volnočasovým aktivitám či ke studiu až po kulturní nebo společenské zážitky.

Nadační fond Pink Bubble je nezisková organizace.
Pokud nám chcete pomoci, kontaktujte nás, rádi se s vámi poznáme.
I malá pomoc je pomoc. Díky!

CO SE U NÁS DĚJE

číst více
Nafoukněme hřiště v nemocnici Motol společně přes DONIO!

11. 11. 2021

Nafoukněme hřiště v nemocnici Motol společně přes DONIO!

Právě se nastartovala sbírka přes portál DONIO na novou terapeutickou zahradu v nemocnici Motol. Přidejte se a pomozte nám a motolským pacientům, aby jim tam bylo lépe a čas utíkal o něco rychleji!

Přes 20 000 dětských a dospívajících pacientů z celé České republiky navštíví každý rok motolskou dětskou nemocnicí. To je asi stejně jako počet obyvatel Kutné Hory. A my teď pro ně vylepšujeme terapeutickou zahradu, díky které bude pobyt v nemocnici o něco snesitelnější, radostnější, barevnější. Část už máme hotovou, se zbytkem bychom ale potřebovali pomoct. Přidáte se k nám a přifouknete s námi tuhle růžovou bublinu?

PŘÍBĚH MOTOLSKÉHO HŘIŠTĚ
Vizi postavit terapeutické hřiště měl zakladatel oboru dětské onkologie pan profesor Josef Koutecký již v 70. letech, jeho zásluhou tak vznikl první venkovní herní koutek v areálu nemocničního zařízení.
V roce 2014 jsme s Pink Bubble na tento úžasný počin navázali díky panu primáři Komrskovi a na stejném místě jsme vybudovali rozsáhlou terapeutickou zahradu.
Po sedmi letech, kdy na zahradě nabíraly síly tisíce dětí, nastal čas na kompletní rekonstrukci a spoustu zlepšení.
První fázi, tu pro malé pacienty, jsme úspěšně dokončili teď v říjnu položením bezpečnostního dopadového povrchu s parádním designem od výtvarníka Lukáše Urbánka.
A v plánu toho máme mnohem víc: rozšířit možnosti relaxace pro malé pacienty (i ty hendikepované), vybudovat odpočinkovou zónu pro jejich rodiny, vysadit zeleň, zajistit tolik potřebný stín a spoustu dalšího. Projektová dokumentace už je hotová a pokud vše půjde dobře, hřiště dostane úplně nový kabát už na jaře roku 2022.

PROČ JE HŘIŠTĚ DŮLEŽITÉ?
Terapeutická zahrada bude nadále sloužit hlavně dlouhodobě hospitalizovaným dětem a teenagerům. Ať už těm z onkologie, neurologie, pediatrie, ortopedie, pacienty na dialýze, po transplantacích, po úrazech, chronicky nemocným. A využijí ho samozřejmě i děti ošetřené ambulantně. Zahrada nabízí motolským marodům kousek živé přírody hned za oknem nemocničního pokoje. Chvilky strávené v hezkém prostředí, kde se mohou proběhnout, protáhnout, nadechnout ve stínu stromů a aspoň na chvilku zapomenout na to, že jsou v nemocnici.

CELÝ PROJEKT TERAPEUTICKÉ ZAHRADY jsme rozdělili do ČTYŘ tematických sbírek podle toho, co dětem a jejich rodinám přinesou.
První sbírka "NECHME DĚTI HRÁT (I V NEMOCNICI)“ nám umožní vybudovat v areálu terapeutické zahrady několik sportovních stanovišť:
• Petanquové hřiště - nenáročný sport, který je vhodný i pro vozíčkáře
• Stolní tenis - hra pro všechny starší pacienty, chodící i jezdící
• Venkovní fitness - aerobní cvičení, nenáročné, vhodné k protažení a uvolnění svalů
• Šachy a člověče nezlob se - jedna klidná a jedna trochu méně klidná hra pro malé i velké
• Dva herní prvky pro malé pacienty - houpací hnízdo a teepee se skluzavkou

Pomůžete nám náš sen, naši růžovou bublinu nafouknout?

NAFOUKNĚME HŘIŠTĚ SPOLEČNĚ!
MOC DĚKUJEME!

číst více
Tradiční bazar v Ulitě

21. 10. 2021

Tradiční bazar v Ulitě

Již podruhé se úžasná parta pořadatelů a dobrovolnic, která stojí za oblíbeným tradičním bazárkem oblečení v DDM Prahy 3 – Ulita, rozhodla, že svým výtěžkem podpoří jedno z přání našich statečných Bublinek, které se potýkají s onkologickým onemocněním.

Neuvěřitelná částka 15.200 Kč, která se nashromáždila z provizí z prodejů, registračních poplatků prodejců, vstupného, prodeje charity a dobrovolných příspěvků štědrých návštěvníků bazaru, putuje na účet 15-ti leté Francisky. Ta si přeje dospěláckou tříkolku s elektrickým pohonem a nyní jí už do splnění jejího přání zbývá doslova jen pár korun!

Návštěvníci si na bazaru mohli zakoupit i merch nadačního fondu, který "přisypal" do sbírkové pokladničky dalších 12.410 Kč.

Radujeme se z celého srdce nejen z krásné finanční podpory, ale také z toho, že se povědomí o Pink Bubble díky této akci šíří celým pražským Žižkovem.

Děkujeme všem, kdo na bazárku pracují s tím největším nasazením a bez nároku na honorář (včetně naší Martinky M.), Ulitě za poskytnutí prostor pouze za symbolický pronájem a každému, kdo se na podpoře naší „růžové bubliny“ jakkoliv podílel.
Kromě potěšení z nákupu parádních „ulovených kousků“ si tak návštěvníci odnášeli i hřejivý pocit dobročinnosti a pomoci druhým – a ten je k nezaplacení...

Tak co, můžeme se na jaře těšit na bazárku i na vás? ;-)

číst více
Veřejná sbírka SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ

15. 10. 2021

Veřejná sbírka SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ

S radostí vám oznamujeme, že máme schválené vyúčtování veřejné sbírky "SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ" za uplynulých dvanáct měsíců.
.
Za toto období jsme spolu s vámi splnili přání BUBLINÁM - mladým onkologickým pacientům do 30 let v CELKOVÉ HODNOTĚ 1.994.918,- Kč!!!
OBROVSKÉ PODĚKOVÁNÍ patří všem našim dárcům za jejich dechberoucí podporu!!!
A velké DÍKY letí také našim pravidelným podporovatelům, kterým neunikne snad skoro žádné přání našich Bublinek a pravidelně nákou kačku pošlou a také komentujou naše příspěvky, čímž vysílají pozitivnív vlnu všem.
Velmi nás vaše podpora těší i obzvlášť v době Covidu, to jsme získali pocit opravdové semknutosti a radosti.
.
Také stojí za velkou zmínku, že oproti minulému období jsme potěšili o dvacetpět Bublinek více a přispěli jste na jejich přání o JEDEN MILION a kousek korun navíc, což je neuvěřitelné a vy všichni naši dobrodinci - DĚKUJEME !!!
Vy jste prostě neuvěřitelní a my jsme štastní, že vás máme!
.
Bára, Karolína, Tereza, Martin, Samuel, Žaneta, Leo, Maruška, Kamil, Laura, Adam, Matěj, Blanka a další a další......
Tohle je jen část Bublin, kterým jste splnili jejich přání či sen a vykouzlili jim úsměv na tváři a pomohli jim v situaci, kdy to moc potřebovali!
Děkujeme vám i jejich jménem.
.
Máváme vám a přejeme krásný slunečný den!
My ho takový díky vám mít budeme.
Váš Pink Bubble Gang

číst více
Marks & Spencer slaví !

29. 9. 2021

Marks & Spencer slaví !

Marks & Spencer slaví již 25 let v České republice.
A přestože by měli dárky dostávat, rozdávají je oni!
Třeba minulé Vánoce prodejem svých výrobků podpořili několik charitativních organizací v několika městech. A "naše Praha a Liberec" nakonec vynesli neuvěřitelných 200tisíc korun!
.
Minulý týden tato světoznámá značka své výročí i náležitě oslavila a náš růžový gang byl u toho. V zahradách britského velvyslanectví se konala M&S Fashion Show, na kterou se můžete podívat i vy na tomto odkazu.
Děkujeme za pozvání marketingové ředitelce Heleně Vyhnánkové a celému týmu, že nás mají rádi.
A pozor na této fajn akci jsme se dozvěděli, že nás zřejmě podpoří letos zase!!!
.
DĚKUJEME vám, jste prostě úžasní!

Léčíš se, nebo se právě zotavuješ?
Chceš poznat nové přátele, společně se zasmát, zažít nové věci?
Jsme tady pro tebe. Zavolej nebo napiš.

Seznamte se s námi

Dokumenty ke stažení

Výroční zprávy